Gıda Takviyeleri

  Günümüzde yoğun iş temposu, organik yiyeceklere ulaşım imanının az olması ve alerji/intolerans durumları nedeniyle bazı yiyeceklerin diyetten çıkarılması gibi etmenlerden dolayı her zaman tüm besin öğelerini almamız mümkün olmamakta; böylece sağlıklı beslenme olgusu doğal olarak gerçekleşmemektedir.

  Vücudun ihtiyaç duyduğu enerji gıda takviyeleri tarafından karşılanabilir. Gıda takviyeleri vücut için gerekli vitamin ve mineral ihtiyacını yeterli oranda karşılamaya yardımcı olduğu gibi bağışıklık sistemininde güçlenmesine yarar sağlayabilir.


   Farmasi Üyelik Formu


   Balık Yağı / Omega-3

   Omega-3 yağları, doymamış yağ asitleri grubuna dahil olan yağ asitleridir. İnsan vücudu tarafından üretilmez, bu yüzden dışarıdan alınması gerekir.

   Yağlı balıklar, yumurta, ceviz, keten tohumu, chia tohumu, susam, kabak çekirdeği ve semizotu gibi yeşil yapraklı sebzeler Omega-3 kaynağıdır.

   Trigliserid formundaki Omega-3 Yağ Asitleri, doğal olarak denizde bulunan balıklardaki yağlarla aynı formdadır. Bu sayede %70’den fazla biyoyararlanım sağlamaktadır.

   Faydaları

   • Kalp hastalıklarından korur, kalp ritmini düzenler. Kan yağlarını dengeler. Pıhtı oluşumunu azaltır. Damar genişletici etkisi bulunmaktadır.
   • Hafıza, konsantrasyon ve bilişsel fonksiyonları kuvvetlendirir.
   • Hipertansiyonu önler.
   • Tip-2 diyabet gelişimini engeller.
   • Meme kanseri başta olmak üzere bazı kanser oluşumlarına kalkan olur.
   • Hamilelikte yeterli miktarda Omega-3 alımı bebeklerin IQ gelişimini olumlu etkiler.
   • Anneyi doğum sonrası depresyona girmekten korur.
   • DHA normal beyin fonksiyonlarının ve normaş görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur.
   • EPA ve DHA kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. (Günlük 250 mg EPA ve DHA alındığında)
   • Bu gıda Omega-3 yağ asidi EPA ve DHA içerir. EPA ve DHA kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. DHA beyin normal gelişimi ile göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur. (EHA ve DHA için önerilen günlük tüketim miktarı en az 250mg/gün olmalıdır. Günlük tüketim 3g/gün aşmaması gerekir. DHA için önerilen tüketim miktarı 4-8 yaş grubu için 90mg/gün, 9-13 yaş grubu için 120 mg/gün’dür)

   Çocuğunuzun günlük Omega-3 Balık Yağı ihtiyacını desteklemek amacıyla sıvı formda takviye edici gıdalar:

   • Bilişsel gelişime katkıda bulunur.
   • Beyin ve vücut gelişimlerine katkıda bulunur.
   • Dikkat eksikliğine ve hiperaktivitenin azalmasına katkıda bulunur.
   • Kalp damar sağlığına olumlu bir şekilde katkıda bulunur.
   • Astımdan korunmasına katkıda bulunur.
   Vitamin D3

   D vitamini, fosfor ve kalsiyum emilimine katkısıyla oldukça önemli bir vitamindir. Dışarıdan besinler ile alınabildiği gibi güneş ışınları yardımıyla vücutta da üretilebilir.

   Faydaları

   • Büyüyen çocuklarda kemik dokusunun, yetişkinlerde kemiğin yeniden yapımı için oldukça önemli bir katalizördür.
   • Parathormon varlığında böbreklerde kalsiyum geri emilimi, bağırsakta kalsiyum ve fosfatın emilimini artırarak kemik metabolizmasına önemli ölçüde etkiler.
   • Eksikliğinde çocuklarda raşitizm, yetişkinlerde osteoporosiz, osteomalasi görülmektedir.
   • Kalsiyum ve fosfor emilimini artırarak kas-kemik gelişimine katkıda bulunur.
   • Cilt hastalıklarının önünde büyük engeldir.
   • Yeni deri hücrelerinin oluşumunda görev alır.
   • Sinir sisteminin dengesinin sürekliliğine yardımcı olur.
   Glukozamin

   Fiziksel fonksiyonları desteklediği ve günlük aktivitelerde yardımcı olduğu için Glukozamin ve Kondtoitin‘nin yanında, MSM ve Tip II Kolajen alımı önerilir.

   Faydaları

   Glukozamin, kıkırdağın oluşumu ve onarımında önemli role sahip bir amino şeker formudur. Vücudumuz için hayati öneme sahip olup, eklemlerimizdeki kıkırdak yapılarda bulunmaktadır.

   • Kemik, kas ve eklem ağrısı hissetmemeniz için eklem kayanlaştırıcı ve amortisör özelliğini üstlenir. Eğer Glukozamin olmasaydı acılı bir şekilde hareket ederdik.
   • Eklem ve kemik ağrısı çekenler tarafından takviye olarak da kullanılan bu bileşen, doğal iltihap önleyicidir.

   Kondtoitin Sülfat, kıkırdağa esneklik sağlayan içerikleri vermeye yardımcı protein molekülünün parçalarından biridir.

   • Eklemlerdeki kemiklerin sürtüşmesi sonucu oluşan ağrılı şişkinlikleri iyileştiren anti-enflamatuar etkiye sahiptir.
   • Kondroitin üzerine yapılan birçok çalışma, onun, etkili bir biçimde eklemlerdeki şişlik ve sertliği giderdiğini; osteoartrit tedavisinde yararlı olabileceğini göstermiştir.

   MSM (Metilsüfonilmetan), en yüksek biyoyararlanıma sahip organik sülfür kaynağıdır.

   • Eklemlerde, kıkırdaklara ve saç gibi dokulara sülfür girişini destekleyerek bağ doku elastikiytinin devamlılığına yardımcı olur.
   • Ağrıdan kurtulmak, MSM’in en büyük yararlarından birisidir. Glukozamin ile birlikte alımı ağrıyı daha etkili biçimde hafifletir.

   Tip II Kolajen, eklem kıkırdağının temel yapıtaşını oluşturur. Görevi kıkırdağa sağlamlık ve estetiklik sağlayarak kıkırdak yapısının maruz kaldığı basınç ve gerilme güçlerine karşı koyabilmesini sağlar.

   • Kıkırdak yapının güçlü, esnek ve dayanıklı olmasına yardımcı olur.
   • Eklem ağrısının azaltılmasına yardımcıdır. Osteroartrit ilerleyişini durdurmaya yardımcı olur.
   Probiyotik

   Probiyotikler, fermente gıdalar ya da takviyelerle elde edebileceğimiz canlı mikroorganizmalardır.

   Gittikçe artan sayıda araştırma, sindirim sistemimizdeki bakterilerin dengesinin veya dengesizliğinin genel sağlığımızla ve hastalıklarla bağlantılı olduğunu göstermektedir.

   Probiyotikler, bağırsak bakterilerinizi dengeye sokmaya yarar, bunun sağlığa faydaları çok fazladır.

   Bunlara, kilo kaybı, sindirim sistemi sağlığı, bağışıklılık fonksiyonu ve daha fazlası da dahildir.

   Faydaları

   -Probiyotikler, sindirim sisteminizdeki dost bakterileri dengelemeye yardımcı olur.

   Probiyotikler “dost” bakteri içerir. Bunlar, tüketildiğinde çeşitli fayda sağlayabilen canlı mikroorganizmalardır.

   Etkiledikleri sindirim sorunları, alerji, zihinsel sağlık sorunları, obezite ve daha fazlasını içerebilir.

   -Probiyotikler bazı sindirim sistemindeki bozuklukların belirtilerini azaltabilir.

   Probiyotikler ülseratif kolit, IBS ve nekrotizan enterekolit gibi bağırsak hastalıklarının semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir.

   -Probiyotikler bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilir.

   Probiyotikler, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize ve enfeksiyonlara karşı korunmanıza yardımcı olabilir.

   -Probiyotikler kilo vermenize ve bel yağlarınızı eritmenize yardımcı olabilir;

   Bazı probiyotikler bazı yağların bağırsakta emilimini engeller. Probiyotikler, daha uzun süre tok hissetmenize, daha fazla kalori yakmanıza ve daha az yağ depolamanıza yardımcı olabilir. Probiyotikler ülseratif kolit, IBS ve nekrotizan entereokolit gibi bağırsak hastalıklarının semtomlarını azaltmaya yardımcı olabilir.

   Propolis

   Propolis arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür.

   Propolis, arılar tarafından, kovandaki mikropları yok etmek ve kovanın sterilizasyonu için kullanılır. Propolis kovanda hangi görevi görüyorsa, doğru işlendiği takdirde insan vücudunda da aynı etkileri gösterir. Virüs ve bakterileri yok ederek vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur. Propolis düzenli tüketildiğinde bağışıklığı güçlendirerek hastalanma sıklığının ve antibiyotik kullanımının azalmasına yardımcı olur.

   Bal arılarının ürettiği mucizevi bir ürün olan propolis, en az arının ürettiği bal kadar kıymetli ve faydalıdır. Sık sık arı polenleriyle karıştırır ancak arı polenleriyle alakası yoktur. Genellikle kahverengi tonlarındadır.

   Doğallığı tartışılmaz olan propolisin devası içeriğinde bulunan vitamin, minerallerden geliyor. Propolis B1, B2, C ve E vitaminleri ve demir, kalsiyum, magnezyum, çinko ve bakır gibi insan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu maddeler yönünden çok zengindir. Bu özelliği ile de birçok hastalığın şifası için doğru adrestir.

   Faydaları

   -Bağışıklık sistemini güçlendirir;

   Propolis, içindeki vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda grip ve nezleyle de savaşır. Hastalık sürecinde tüketilen propolis, iyileşme sürecini hızlandırır.

   -Her türkü iltihapta etkilidir.

   Diş eti iltihaplanmalarında, ağız içinde çıkan yaralarda ve diş eti hastalıklarında iyileştirici etki yaratır. Propolis, sadece diş eti iltihaplanmalarında değil, vücutta oluşan iltihaplı hastalıkların bir çoğunda olumlu etki yapar. Buna müteakip ülser, mide iltihaplanması gibi rahatsızlıkların da üstesinden gelmeye yardımcı olur. Bunun yanında kulakta oluşan ağrı ve iltihaplanmalarda da etkindir.

   -Ağız yaralarını iyileştirir;

   Ağız kenarları başta olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde oluşabilen uçukları tedavi eder.

   Yaraların iyileşmesini hızlandırır, Hücrelerin yenilenme sürecini hızlandıran propolis yaraların hızlıca kapanmasına yardım eder.

   -Vücudu mantar ve bakterilerden arındırır;

   Tıpkı kovanı koruduğu gibi vücudu da koruyarak bakteri ve mantar nedeniyle oluşabilecek hastalıklara yakalanma riskini en aza indirir.

   -Cilt bakımı için birebirdir;

   Güçlü antioksidan özelliği sayesinde cilt sağlığına iyi gelir, şampuana katılarak haricen kullanıldığında saç derisine sağlık katar.

   Lif İçeren Gıdalar

   Diyet lifi; sebze, meyve, tam tahıllar ve kuru yemişlerde doğal olarak bulunan ince bağırsaklarda sindirilmeyen fakat kalın bağırsaklarda kısmen ya da tamamen fermantasyona uğrayan bileşiklerdir.

   Faydaları

   • Enerji yoğunluğu düşük ve su çekici etkisi nedeniyle midede hacim sağlayarak mide boşalımını geçiktirir.
   • Daha uzun süre tok kalmaya yardımcı olur.
   • Kolon florasını olumlu değiştirerek toksit metabolitlerin üretinmini önler, kolonda daha kısa kalmasını sağlayarak dışkı ile atımını hızlandırır, zararlı metabokitlerin bağırsak hücreleriyle temasını azaltır.
   • Çözünebilir diyet lifi bağırsaklardan safra asitlerinin emilimini engelleyerek karaciğerde kolesterol sentezi için gerekli öncü maddelerin konsantrasyonunu azaltır.
   • Kan şekerinin dengelenmesinde önemli rol oynar.
   Kurkumin

   Zerdeçal bitkisine sarı rengini veren içeriğindeki aktif kimyasal olan kurkumin pigmentidir. Zerdeçal, içeriğindeki kurkumin ile bilimsel araştırmalara konu olmuş ve hakkında birçok makale yazılmış, sağlık için çok yararlı fonksiyonel gıdadır. En çok araştırılan bitkilerden biri olan zerdeçalın tıbbi etkileri ve bileşenleri birçok biyomedikal incelemeye konu olmuştur.

   Faydaları

   • Antioksidan ve bir antiinflamatuar maddedir.
   • Anti-Bakteriyel ve Anti-Fungal etkilidir.
   • Kanserle savaşır (Meme, kolon, lösemi, akciğer, prostat, pankreas, beyin)
   • Karaciğer sağlığına faydalıdır.
   • Mideyi korumaya yardımcıdır.
   • Kadın sağlığını destekler. (PMS, HPV, Servikal Kanser)
   • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirip vücudumuzun olası hastalıklara karşı koruma ve direnç kazanmasını sağlar.
   • Obeziteye, diyabete, kataraklara ve kas dokusunu iyileştirmeye yardımcı olur.
   • Anti-aging’tir.
   L-Karnitin

   L-Karnitin, vücut tarafından doğal olarak üretilen ve “yağ oksidasyonu” adı verilen süreçte, yağın enerjiye dönüşmesini sağlayan ikincil bir aminoasittir.

   Kuzu eti başta olmak üzere kırmızı et ve süt ürünleri doğal L-Karnitin bakımından zengin besinlerdir.

   Faydaları

   • Hücrelerde enerji üretirken oluşan toksinleri uzaklaştırır bu sayede yağ yakımına yardımcı olur, kas yorgunluğunu en aza indirir.
   • Yağ yakımını artırdığı için diyet dönemlerinizde, enerji ve spor verimine destek olur.
   • Özellikle dayanıklılık gerektiren sporlarda vücudun dayanma kapasitesini artırmaya yardımcı olur.
   • Yoğun egzersizlerde kas kaybını önlemeye yardımcı olur.
   • Yeterli seviyede L-Karnitin almadan spor yapmak, gereken enerji ihtiyacını vücutta depo edinen yağlardan değil de, kaslarda depo edilen glikojenden kullanmasına yol açar. Bunun sonucunda ne kadar efor sarf ederseniz sarf edin, çabanızın karşılığında çok daha düşük bir yağ yakımı sonucu alırsınız.
   • L-Karnitin kullanıldığı durumlarda vücut ihtiyacı olan enerjiyi yağdan kullanır ve bu sayede daha fazla yağ yakımı gerçekleşir.
   • Çeşitli hastalıkların önünü açan “oksidadif stresi” azaltmaya yardımcı bir bileşendir.
   Reishi Mantarı

   Alternatif tıpta “Ölümsüzlük Mantarı” olarak bilinen “Reishi Mantarı” kanser hastalıklarına karşı koruyucu özelliğe sahiptir.

   Faydaları

   • Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara direnci artırmakta, alzheimer, akne, hemoroit, hepatit, gut, nezle, rinit, romatizma ile savaşmaktadır.
   • Reishi’nin antitümör, antibakteriyel, antiviral, antihiv, antiülser, antialerjik, antidepresan, antioksidan, ağrı kesici, ateş düşürücü, yaşlanmayı geciktirici, kan basıncını düzenleyici, detoks özelliği bulunmaktadır.
   • Anksiyete ve uykuya iyi gelir.
   • Toksik maddeleri arındırır ve bağışıklılık sistemini düzenler.
   Zencefil

   Aromatik yağ açısından zengin olan Zencefil, içerdiği zengin vitamin ve besinler yardımıyla hastalıklarla mücadele ve korunma için önemli bir bitkidir.

   Diyet Lifi, B6, C vitaminleri, Kalsiyum, Demir, Magnezyum, Fosfor, Potasyum ve Magnezyum içerir.

   Faydaları

   • Mide, sindirim problemleri, ishal ve mide bulantısı tedavisinde soğuk algınlığı, nezle, baş ağrısı ve PMS semptomlarını azaltmada yaygın olarak kullanılmaktadır.
   • Bulantı ve taşıt tutmalarına karşı etkilidir.
   • Metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırarak vücudun yağ oranını düzenler.
   • Kandaki yağ düzeyini düşürüp damarların korunmasına yardımcı olduğu ve kolestrol üzerinde olumlu etkileri olduğu görülmüştür.
   • Metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırarak vücudun yağ oranını düzenler.
   • Kandaki yağ düzeyini düşürüp damarların korunmasına yardımcı olduğu ve kolestrol üzerinde olumlu etkileri olduğu görülmüştür.
   • Antibakteriyel özelliği vardır.
   B12 Vitamini

   B12 vitamini suda çözünen bir vitamindir. Dışarıdan yediğimiz yiyecekler tarafından vücudumuza girer. Vücutta sentezlenmez. Süt ve süt ürünleri, yumurta, kırmızı et, tavuk, balık özellikle kuzu ciğeri B12 vitamini açısından zengindir.

   Faydaları

   • B12 vitamini hücre yaşlanmasının önüne geçer.
   • Sinir hücrelerini onarır ve sinir siteminin düzenli çalışmasını sağlar.
   • Sağlıklı saç, cilt ve tırnak için temel ihtiyaçtır. Yeni hücre üretilmesini ve derinin düzenli olarak yenilenmesini sağlar.
   • Vücut enerjisini artırdığı için halsizlik ve yorgunluğu önüne geçer.
   • Karbonhidratları enerjiye çevirip şeker kullanımını iyileştirdiği için beyin ihtiyacı olan şeker metabolizmasını düzenleyerek unutkanlığı engeller.

   B12 vitaminin aktif formu Metilkobalamin:

   • B12 vitamininin siyanokobalamin formunun beyin bariyerini aşabilmesi için karaciğerde B12’nin aktif koenzim formu olan metilkobalamine dönüşmesi gerekmektedir. Karaciğere ulaşabilen siyanokobalaminin yaklaşık ücçte biri geriye eser miktarda siyanür bırakarak metilokabalamine dönüşür.
   • Sprey kullanımında B12 kolayca emilip kan dolaşımı ile beyin bariyerlerine ulaşır. B12’nin aktif koenzim formu metilkobalamin beyin bariyerini geçerek işlev görmeye başlar.
   Mutlivitamin

   Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması sonuçlarına göre ülkemizde A, D, C, B1, B2, B6, FoliAk Asit, Kalsium, Demir, Çinko gibi vitaminler ve mineraller günlük önerilen miktarların altında tüketilmektedir.

   Çeşitli besin gupları ve uygun porsiyon miktarları ile dengeli beslenme durumunda dahi; bazı vitaminler ve mineraller için günlük gereksinimi karşılamak oldukça güç olabilmektedir.

   Faydaları

   Kalsiyum: Normal kemiklerin korunması için gereklidir, hücre bölünmesinde ve özelleşme sürecinde görev alır, normal kas fonksiyonlarına katkıda bulunur.

   C Vitamini: Kan damarlarının, kemiklerin, kıkırdağın, diş etlerinin, cildin, dişlerin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kolejen oluşumuna ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

   Magnezyum: Yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına, normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.

   Niasin (Vitamin B3): Normal enerji oluşum metabolizmasına ve normal cildin korunmasına yardımcı olur.

   Çinko: Normal protein sentezine, normal saçın ve tırnakların korunmasına katkıda bulunur.

   Vitamin B5 (Pantotenik Asit): Steroid hormonlarının, D vitaminin ve bazı sinir ileticilerin normal sentezi ve metabolizmasına katkıda bulunur.

   Bakır: Normal bağ dokularun korunmasına ve cilt pigmentasyonuna katkıda bulunur.

   Folik Asit (Folat): Normal aminoasit sentezine ve normal homosistein metabolizmasına katkıda bulunur. Hücre bölünmesinde görev alır.

   Demir: Kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna katkıda bulunur.Hücre bölünmesinde görevi vardır.

   Vitamin B12: Normal kırmızı kan hücresinde oluşumuna ve bağışıklılık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

   Manganez (Mangan): Normal kemiklerin oluşumuna/korunmasına ve bağ dokusunun oluşumuna katkıda bulunur.

   Vitamin B6: Normal sistein sentezine, kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.

   Vitamin B2 (Riboflavin): Normal mukozanın korunmasına, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.

   Vitamin B1 (Tiamin): Normal enerji oluşum metabolizmasına ve kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.

   Vitamin A: Normal demir metabolizmasına ve normal görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur.

   İyot: Tiroid hormonlarının normal üretimine ve normal tiroid fonksiyonuna katkıda bulunur.

   Selenyum: Normal saçın, tırnakların korunmasına ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkı sağlar.

   Vitamin B7 (Biotin): Normal makro besin öğeleri metabolizmasına normal saçın, cildin ve mukozanın korunmasına katkıda bulunur.

   Krom: Normal makro besin öğeleri metabolizmasına katkıda bulunur.

   Vitamin D: Kalsiyumun ve fosforun normal emilimine/kullanımına ve normal kan kalsiyum düzeyine katkıda bulunur.

   Çocuğunuzun günlük vitamin ve mineral ihtiyacını desteklemek amacıyla sıvı formda multivitamin takviye edici gıdaların, beslenmeye ilaveten vücuda destek sağlamak ve vücut direncini arttırmak için kullanılması önerilir.

   • Sağlıklı büyüme, gelişme ve vücut direncine katkıda bulunur.
   • Vucudun direncini arttırmada ve kemiklerin sağlıklı gelişimine katkıda bulunur.
   Hindiba

   Doğanın mucizevi bitkilerinden yüksek inülin kaynağı Hindiba, tek yıllık bitki türü olup, bitkinin kökü genellikle toz haline getirilerek kahve maddesi olarak kullanılır.

   Metabolizma için önemli bir probiyotik lif kaynağo olan inülin, bağırsaklarda faydalı bakteri sayısını çoğaltan güçlü bir probiyotiktir. Günümüzde inülin en çok hindibadan elde edilir.

   Faydaları

   • İnülin; besinlerin kolonda sindirimini yavaşlatır, uzun süre doğal tokluğun oluşmasını sağlar.
   • Kolestrolün azalmasını sağlar.
   • Bağırsaklarda yararlı bakteri sayısını artırır. Böylece kolon kanserinden korur ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.
   • Demir, Magnezyum ve Çinko gibi minerallerin bağırsaklarda emilimin artmasını sağlar.
   • İnülin içeren kahve; metabolizmayı hızlandırır, insülin direncini kırar, yağ yakımını artırır, sindirim sistemi hastalıklarına kalkan görev görür.
   Atıştırmalar

   Atıştırmalık barlar; yüksek lif içeriği ile gün içinde açlık hissettiğiniz anda kaliteli ve dengeli beslenmenize yardımcı olur.

   Faydaları

   • Gün içinde vücudun direncini artırır.
   • Açlık hissettiğiniz anda tokluk verir.
   • Aşırı yeme isteğinizi kontrol altına alır.
   • Yüksek lif içeriği ile kaliteli ve dengeli beslenmenizi sağlar
   • Pratiktir ve besin değeri yüksektir.
   • Vitamin ve mineral bakımından zengindir.
   • Tercihen;
   • Şeker ve yağ ilavesiz,
   • Yapay tatlandırıcı, renklendirici ve koruyucu içermeyen,
   • Vegan tüketim ve Gluten intololaransı olan bireyler için de uygun atıştırmalık barlar seçilebilir.


    Farmasi Üyelik Formu


    Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
    [Toplam: 1 Ortalama: 5]
    Ziyaretçi Yorumları (4)
    1. hasan Yiğit dedi ki:

     Farmasi inanıyorum

    2. Gülbahar bayral dedi ki:

     Gıda takviyelerimiz bir harika fakat buradaki bilgileri sosyal medyada paylaşmak istediğimizde ekran fotosu veya kitapçık resmi güzel olmuyor paylaşma imkanımız olsaydı muhteşem olurdu

    3. Salih or dedi ki:

     Özellikle omega çok önemlidir Teşekkürler

     1. Sevilay dedi ki:

      Merhaba takviye gıdaları birkaç tane bir arada kullanılabiliyor muyuz yoksa bittikçe mi devam edicez

    Farmasi Üyelik Formu Sende Yıldırım Ekibe Katıl
    İster kendi ürünlerini temin etmek için, istersen de satış yapıp, ekip kurmak için ekibimize katılabilirsiniz. Farmasi Yıldırım Ekip yüzlerce müdürü binlerce üyesi ile seni beklemektedir. Detaylı bilgi almak için sadece formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede geri dönüş yapılacak ve bilgi verilecektir