Farmasi Üyelik Formu Satın Almak Yasak Mı?

  04.05.2020
  Farmasi Üyelik Formu Satın Almak Yasak Mı?

  Herkese merhaba arkadaşlar. Son günlerde çok sıklıkla bu konu için aranır oldum. Herkesin aklı karışık olduğu bir durum var. Form alarak üye ekleyebilir miyim? Bu şekilde form almam yasak mı?

  Öncelikle hemen cevabı vermek ve sonra ayrıntılarına değinmek istiyorum. Cevap: Evet YASAK! İlgili madde: “Girişimci’nin, Farmasi ile ilişiği olmayan üçüncü kişilerden toplu üyelik satın alması yasaktır.

  Son zamanlarda şahsi web sitelerinden reklam vererek Farmasi’ye üye olmak isteyenlerin bilgilerini alıp satan kişiler türedi. Bu kişiler Farmasi’nin web sitesi kurllarına ve reklam yasaklarına ters bir şekilde hareket etmektedir. Bu yüzden bunlarla iş yapan girişimciler de Farmasi kurallarını çiğnemiş olmaktadır. Bunların tespiti şirket tarafından sahte hesaplarla yapılmakta ve tespit edilmesi halinde Gişirimci Hesabı Kapatılmaktadır.

  O yüzden Farmasi dışında birine güvenip reklam vermeden önce çok iyi düşünmeniz gerekmektedir. Yapacağınız bir reklam çalışması hesabınızı kapattırabilir.

  Web Sitesi Kurmak Yasak Mı?

  Web sitesi kurmak yasak değildir. Her girişimci kendine web sitesi kurabilir. Yalnız web sitesini Farmasi yönetmeliğine göre hazırlamalı ve yayınlama aşamasında Farmasi’ye bilgi vermelidir. Sadece Farmasi’nin onayladığı web siteler yayınlanabilir.

  Neler Yapabilirsiniz?

  Şahsi Farmasi web sitesi kurabilir, reklamsız üye kazanmak için sitenizi geliştirebilirsiniz. Mesela benim web sitem reklamsız bir şekilde insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Bu tür çalışma emek ve zaman ister ama vereceğiniz emeğin de karşılığını alabilirsiniz. Bunun için size şu web sitesini incelemenizi önerebilirim: girisimcisitesi.com

  Web sitesi reklamı vermek istiyorsanız Google aramaları dışında diğer alanlarda reklam verebilirsiniz. Mesela çok hit alan başka sitelerde kendi web sitenizin reklamını verebilirsiniz.

  Instagram hesabınızdan reklam yapabilirsiniz. Instagram’da reklam açmak çok kolay ve reklam ücreti de düşüktür. Bunla ilgili Youtube’ta birden çok eğitim videosu bulunmaktadır. Bu videoları izleyerek kendi hesabınızdan kendi reklamınızı verebilirsiniz. Yalnız kendi şahsi kampanyalarınızı paylaşmanız yasaktır. Mesela bana üye olanlara numune gönderiyorum, kayıt olanlar şu hediyeleri kazanıyor gibi paylaşımlarınız Farmasi tarafından uyarılmanıza, tekrarlanması halinde geçici veya kalıcı sayfa kapatılmasına neden olabilir. O yüzden bu basit konularda büyük hatalar yapmamaya dikkat etmenizi öneririz.

  Farmasi Yönetmeliği ve Yönetmelikte Geçen Yasaklar

  g.Girişimci, Google Adwords gibi araçları kullanarak arama motoru pazarlaması yapabilir. Ancak bu pazarlama faaliyeti yalnızca kişisel web sitesine ya da sosyal medya hesabına ilişkindir ve Farmasi International’den bağımsız olduğu açıkça belli olmalı ve Farmasi tarafından desteklenen bir reklam olmadığı açık olmalıdır. Adwords reklamın bütün sorumlulukları girişimciye aittir. Sponsor linkin yer aldığı üye kayıt formlarının pazarlanması yasaktır. Bu yasağın ihlali halinde, eylemin ağırlığına göre Kitapçığın bu yasak hareketler bölümünde belirtilen cezalar Etik Kurul tarafından kıyasen uygulanır.

  h. Arama motorunda verilen reklamların Girişimci tarafından verildiği açıkça belirtilmelidir.

  i. Girişimciler kendi web sitelerinde Girişimci Başvuru Formu oluşturabilirler ancak bu Başvuru Formunda Girişimcinin TC Kimlik numarası ile doğum tarihi bilgilerini isteyemezler. Girişimci adaylarından sadece aşağıdaki bilgileri alabilirler.  

  16.Girişimci’nin kendisine ait web site(ler)ini, hiçbir surette, reklam vererek Google, Yandex, Bing, Yanee…vb. arama motorları vasıtasıyla Farmasi Resmi Web Sitesi’nin üst sırasında yer almasını sağlamaya çalışması yasaktır. Girişimcinin bu yasağı ihlal ettiğinin tespit edilmesi halinde Farmasi, Girişimciye yazılı bir uyarı gönderirerek kaldırmasını isteyecektir. Girişimci’nin, Farmasi ile ilişiği olmayan üçüncü kişilerden toplu üyelik satın alması yasaktır. Girişimcinin bu yasağı ihlal ettiğinin tespit edilmesi halinde Farmasi, Girişimciye yazılı bir uyarı göndererek, sayfasını Etik Kurul tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda girişimcinin sayfasının belirsiz süreli olarak kapatılmasına veya primlerinin ödenmemesine karar verebilir.

  17. Girişimci, sosyal medya hesaplarında kişisel kampanya, çekiliş, başka markaya ait Farmasi’de satışı bulunan muadil ürün tanıtımı ve satışı yaparak yayınlayamaz. Haksız rekabet ortamı oluşturacak herhangi bir davranışta bulunamaz. Yasağın ihlali halinde, eylemin ağırlığına göre diğer yasaklı hareketler hakkında geçerli olan cezalar Etik Kurul tarafından kıyasen uygulanacaktır. Etik Kurul tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda girişimcinin sayfasının belirsiz süreli olarak kapatılmasına veya primlerinin ödenmemesine karar verebilir.”

  Kaynak: Farmasi Yönetmeliği


   Farmasi Üyelik Formu


   Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
   [Toplam: 2 Ortalama: 5]
   Ziyaretçi Yorumları (3)
   1. Sevda dedi ki:

    İnstadan böyle teklifler geliyor ve sıcak bakmıyordum dün bir hesapla sohbet ettik yine teklif gelmişti şuan corona sebebi ile ekonomik açıdan farklı işler araştırıyordum bilgi aldım fakat nedense güvenemedim bende Google’da farmasi Bilgi ararken Samet beyin yazısı ile karşılaştım nedense güven ve istek geldi inşallah üye olacam Allah’ın ve Samet beyin yardımı ile başarabilirim çok yararlı bilgiler teşekkürler

   2. buse dedi ki:

    istiyorsanız bende yardımcı olabilirim

   3. Hamza Kaya dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler. Bu tür çalışıp hesabı kapanan arkadaşım var. Bilmediği yollarla kimse reklam yapmasın

   Farmasi Üyelik Formu Sende Yıldırım Ekibe Katıl
   İster kendi ürünlerini temin etmek için, istersen de satış yapıp, ekip kurmak için ekibimize katılabilirsiniz. Farmasi Yıldırım Ekip yüzlerce müdürü binlerce üyesi ile seni beklemektedir. Detaylı bilgi almak için sadece formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede geri dönüş yapılacak ve bilgi verilecektir