Farmasi’de Hızlı Yükselme Planı – 1 Ayda Müdür Olun

  Farmasi’de Hızlı Yükselme Planı – 1 Ayda Müdür Olun

  Öncelikle “Ben hiçbir şey yapmadan para kazanabilir miyim?” zihniyeti ile bu yazıyı açan varsa hemen kapatsın 🙂 Çünkü; başarılı olmak için çok çalışmak ve sabırlı olmak gerekir.

  Şimdi bildiğiniz her şeyi unutun! Çünkü doğru bildiğiniz bir çok şey yanlış. Bu yazımızda doğrudan satış işinin mantığını, bu iş modelinin çalışma prensibini ve Farmasi‘de nasıl müdür olacağımızı sıfırdan öğreneceğiz. Farmasi’de yükselmemiz için öncelikle Doğrudan Satış iş modelinin nasıl çalıştığını öğrenmemiz gerekir.

  Doğrudan Satış iş modelindeki ana amaç; müşterilerinin doğrudan şirkete bağlanması, alışverişini kendi hesaplarından yapması ve üye sayısını hızla artırmaktır. Üyelerine yüksek kazanç sağlayan kısmı ise prim sistemleridir. Doğrudan satış iş modelini uygulayan şirketler, oluşan cironun belli bir yüzdelik kesimini üyelerine dağıtır. Böylelikle yüksek primler ortaya çıkar. Farmasi‘de bu pay %21‘dir. Ayrıca müdürlük seviyesinde bir çok ek primle kazanç artmaktadır.

  Fakat; ülkemizde bu iş modeli farklı şekilde algılanmış ve yanlış bir şekilde uygulanmıştır. Kariyer basamaklarını tırmanmaktan ziyade satış yapılarak kazanç sağlanması hedeflenmiştir. Bu hata yıllar boyunca devam etmiştir. Bunun sonucunda ise bir çok kişi şirketlerden yüklü miktarda ürün çekmiş ve ürünleri satmaya çalışmıştır. Kazanç sağlansa bile çoğunluk zarar etmiş, edilen zarar iş modelini kötülemiş ve insanlar bu işten soğumuştur. Girişimciler aynı zihniyetle farklı markalar denemiş ve yine başarılı sonuçlar alamamışlardır. Bunun anlamı; işin temelini anlayamayan, işi büyütemez.

  Bu işin merkezi Amerika Birleşik Devletleri‘nde herkes bu iş modelinin uygulanmasında bilinçli çalışmaktadır. Bu yüzden bütün doğrudan satış şirketi yüksek cirolara ulaşmakta ve üyelerine yüksek kazançlar sağlamaktadır. Bunun en güzel örneği Farmasi‘nin Amerika’da başladığı doğrudan satış ağının Türkiye cirosunu kurulduğu sene geçmesinden anlayabiliriz.

  Bir çok şirket varken neden Farmasi’yi seçtiğimi ve önerdiğimi anlatmak isterim. Farmasi; öncelikle yerli malı bir markadır. Fazla detaya girmeden önemli noktalarına değinirsek; ürünler kaliteli, ürün yelpazesi çok geniş, stok problemi yaşamayan, bir evin ihtiyacı olan bir çok tüketilebilir ürünü üretebilmesi ve prim sisteminin yüksek olması diyebilirim. Bunların dışında anlatılacak bir çok şey var ama onu başka bir yazıma saklıyorum. Farmasi, her sene kendini geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Bu yüzden benim önerim her zaman Farmasi olmuştur.

  Farmasi Çalışma Planı

  Farmasi‘de kariyer sahibi olabilmek için ekip puanımızın olması gerekir. Ekip puanı ise; siz ve üyelerinizin, bulunduğunuz ay yaptığı toplam alışverişle oluşan puandır. Hedefimiz müdürlük olduğu için en az 18.000 TL Puan ciroya ulaşmamız gerekmektedir. Bunu tek başıma yapmamız imkansızdır. O yüzden programlı çalışma yapacağız.

  Kariyer Yükseltmek İçin Yapmamız Gerekenler

  • Her ay 200 TL Puan alışveriş yapmak. (İsterseniz kullanın, isterseniz satış yapın ama muhakkak 200 TL Puana ulaşın. Tavsiyem her ürünü kullanmanızdır. Fakat; durumunuz iyi değil ve iş için belli bir sermaye ayıramıyorsanız satış yapmaya çalışabilirsiniz.)
  • Kendimiz gibi her ay en az 200 TL Puan alışveriş yapacak 5 kişiyi alt üyemiz olarak eklemek. (Alt üye sayısını sınırsız olarak artırabilirsiniz. Fakat; hızlı bir şekilde büyümek ve kazanç sağlamak için müdür olana kadar birinci nesil üyelerinizi (size doğrudan bağlı olan üyeler) büyütmeli, seviyelerini yükseltmeli ve destek olmalısınız.)
  • Sabırlı olmalı, işin detaylarını iyice anlamalı, kesinlikle yanlış bilgi aktarmamalısınız. Yapacağınız yanlış konuşmalar sizi ileride kötü duruma düşürebilir. O yüzden önce sistemi iyice anlamalısınız.

  Farmasi Çalışma Planı Uygulandığında Oluşacak Kariyer:

  En az 200 TL Puan sipariş giren üyelerle;

  5 üye bulursanız cironuz 200 TL x 6 üye=1200 TL Puan olur, %7 seviyesine gelirsiniz ve 70 TL prim kazanırsınız.

  Üyeleriniz de 5’er üye bulursa 1200 TL Puanlı 5 kolunuz oluşur. Grup TL puanınız 6200 TL olur, %11 Seviyesine gelirsiniz ve 340 TL prim kazanırsınız.

  İkinci nesil üyelerinizde 5’er üye eklemeyi başardığında sizle beraber toplam 156 üyelik bir ekibiniz oluşur. Toplam cironuz 31.200 TL olur, %21 Müdür seviyesine gelirsiniz ve 2400 TL Prim kazanırsınız.

  Yani planımızın şekli aşağıdaki tablo gibi olacak.

  Farmasi Kariyer Planı

  Bu Planla Yükselen Kişiler Ne Elde Eder?

  • Düzenli geliri olur ve kazancınız sürekli artar
  • En fazla 5-10 kişiyle irtibat halinde olunması bile işlerinizi büyütmeye yeter
  • Müdürlükten sonra daha yüksek kariyerler hedefleyip gelirinizi 5 haneli rakamlara taşıyabilirsiniz.

  Bu yazımda sadece prim kazancı olarak konuya değindim. Seviye yükseldikçe ek olarak kazançlar da sağlanmaktadır. Ayrıca alt üyelerimizden 4 müdür çıkarttığınızda şirket size araç kullanım hakkı vermektedir. Seviye arttıkça aylık kazanç, ek para ödülleri ve araç modelleri de artmaktadır. Ama bizim için en önemli şey ilk başta düzenli ve yükselen bir gelirdir. Bu yüzden şimdilik sadece bu işin mantığına, nasıl çalışmamız gerektiğine ve neler yapmamız gerektiğine değindim. Sonraki yazılarımda daha detaylı bir şekilde burada değinmediğim ayrıntılara yer vereceğim.

  Bilgi Almak ve Farmasi'ye Üye Olmak İçin Formu Doldurun


   25.04.2020
   8.218
   Ziyaretçi Yorumları

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Farmasi'ye Üye Olmak İçin Tıklayın
   Farmasi Web Sitesi Satın Almak İçin Tıklayın