Farmasi Dr. C. Tuna Çay Ağacı Serisi İle Sivilcelere Karşı Savaş

  Farmasi Dr. C. Tuna Çay Ağacı Serisi İle Sivilcelere Karşı Savaş

  Baş belası Sivilceler.. Yüzümüzde bir tane bile sivilce çıkması olan moralimizi bozabilir, insan içine çıkmak bile bize zor gelebilir. Belki de çok özel bir gününüzün sabahına kafanızda kocaman bir sivilceyle uyanabilirsiniz. Umarım bu olmaz 🙂 Aslında bu olay vücudumuzun bize seslenmesidir. Sivilce çıktığında vücudumuz bize içeride istenmeyen şeyler oluyor diye sinyaller vermektedir.

  Sivilceyi fazla tıbbi detaya girmeden şöyle açıklayabilirim; cilt altında yağ miktarının artması ve buna bağlı olarak yağ bezelerinin bozulmasıyla ciltte oluşan kızarmış şişliklerdir. Şişliklerin içerisinde iltihap oluşur ve şişerek patlar, içeride oluşan iltihap dışarı akar. Bunu kendiniz yaptığınızda cildinize zarar verebilir ve kalıcı izler oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu yüzden sivilcelerin sıkılıp patlatılmaması özellikle tembih edilmektedir.

  Sivilcenin önüne geçilebilmesi için cilt bakımına özen gösterilmelidir. Burada kullanacağımız ürünler de çok önemlidir. Sivilceden kurtulmak için cildimize uzun vadede zarar verecek ürünlerden kaçınmalıyız. İşte tam bu noktada devreye Farmasi Dr. C. Tuna çay ağacı serisi girmektedir.

  Öncelikle günlük cilt temizliği için sizlere 3 ürün önereceğim. Kendimde kullandığım ve tavsiye ettiğim tüm arkadaşlarımdan olumlu dönüş aldığım bir set. Eğer siz de yağlı cilde sahipseniz Farmasi çay ağacı serisi ile cildinizin temizliğini yapabilirsiniz. Sivilce sorununuz bittiğinde cilt tipinize uygun olan diğer Farmasi cilt bakım serilerini kullanmanızı öneririm.

  1. Farmasi Dr. C. Tuna Çay Ağacı Yüz Yıkama Jeli
  2. Farmasi Dr. C. Tuna Çay Ağacı Yüz Temizleme Toniği
  3. Farmasi Dr. C. Tuna Çay Ağacı Yağı Yüz Kremi

  Kullanma sıralaması da yukarıdaki gibidir. Öncelikle yüz yıkama jeli ile yüzümüzü yıkıyoruz, bir pamuk yardımıyla tonikle yüzümüzü iyice temizliyoruz ve son olarakta yüz kremiyle cildimizi nemlendiriyoruz. Bunu günde sabah ve akşam olmak üzere iki defa yapıyoruz.

  Temizleme sonrası cildinizin yağ oranı dengelenecek ve mat bir tene kavuşacaksınız. Temizlenmiş bir ciltle sivilce oluşumunun da önüne geçeceksiniz. Ayrıca siviliceler varsa zamanla azalacak ve kaybolmaya başlayacaktır. Bunlara ek olarak çay ağacı sabunu ve çay ağacı sos serumu kullanabilirsiniz.

  Çay ağacı sos serumu özellikle direkt sivilce üzerine uygulanmak üzere üretilmiş bir üründür. Çay ağacı yağının en yoğun halidir. Eğer cilt temizliği yapmadınız ve sivilceleriniz artmış ise direkt bu serumu sivilcenin üzerine sürerek temizlenme sürecini hızlandırabilirsiniz. Bu serumu da günde iki veya üç defa sürmenizi öneririm.

  Sivilce tedavilerinde çok yoğun görülen ve paniğe sebep olan bir durum vardır. Tedavi sürecince sivilcelerin hızla büyümesi. Bu aslında çok korkulacak bir durum değil, tam tersine tedavinin normal bir sürecidir. Benim bir çok arkadaşım bu nedenle kafasına göre doktor değişimleri yapıp farklı ilaçlar kullanmışlar ve ciltleri daha kötü bir duruma gelmiştir.

  Eğer tedavinizi bir doktor yapıyorsa kesinlikle onun dediğinden farklı bir yöne doğru yol almayın. Sivilce tedavisi zaman isteyen bir tedavidir ve her zaman tedaviye başlanıldığı andan itibaren sivilce yok olmaya başlayacak diye bir durum yoktur. Cilt sorunu ileri düzeyde ise tedavi başında sivilceler artabilir, büyüyebilir. Ama tedavi sonrasında alt deri derinlemesine temizlendiği için tekrardan oluşacak olan sivilce probleminin de önüne geçilmiş olur.

  Sivilce probleminiz için bir savaş veriyorsanız öncelikle sabırlı olmanızı öneririm. Sizlere de hem cilt temizliğinizi düzenli sağlamak, hem de oluşan sivilcelerden kurtulmak için de Farmasi Çay Ağacı Serisini öneririm. Sorularınız varsa veya ürün hakkında yorumunuz varsa aşağıdaki yorum bölümünden bizle paylaşabilirsiniz. Sivilcelerinize benden selamlar 🙂

  Çay ağacının tarihini ve nelere iyi geldiğini bu yazımda okuyabilirsiniz: https://sametkadioglu.com.tr/cay-agaci-nedir-nelere-iyi-gelir-farmasi-cay-agaci-serisi.html


   Farmasi Üyelik Formu


   Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
   [Toplam: 6 Ortalama: 5]
   Ziyaretçi Yorumları

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Farmasi Üyelik Formu Sende Yıldırım Ekibe Katıl
   İster kendi ürünlerini temin etmek için, istersen de satış yapıp, ekip kurmak için ekibimize katılabilirsiniz. Farmasi Yıldırım Ekip yüzlerce müdürü binlerce üyesi ile seni beklemektedir. Detaylı bilgi almak için sadece formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede geri dönüş yapılacak ve bilgi verilecektir